עדכון מפגש בבית המשפט ובקשה לתרומות

זהו עדכון מאת עורכי הדין שהגישו את התביעה הייצוגית בסך 202 מיליון ש"ח ואותה עזרנו להם להרים.

שלום רב תובעים, תובעות ותומכים יקרים!

פי שכבר עדכנו את התובעים הבקשה לאישור ייצוגית לאחר עבודה מאומצת שלכם ושלנו ושל 4 מומחים. את התביעה ניתן לראות כאן בלינק.

 

מה הלאה?

קיימות שתי ייצוגיות קודמות שהוגשו לטעמנו בחופזה, עם קרות האירוע, ללא חוות דעת, וכאשר התובעים המייצגים אינם מייצגים את תושבי האיזור או את המטיילים.

לאחר שהגשנו בקשה למחוק את שתי תביעות אלו, הגענו להסכמה עם אחד התובעים – אשר הגיש את התביעה הראשונה – כי תביעתו תימחק והוא ועורכי דינו יצורפו לתביעה שלנו.

כמו כן רשות הטבע והגנים הודיע לבית המשפט כי היא מתכוונת להצטרף לדיון בתיק – לעת עתה לא ברור האם היא תעשה זאת ובאיזה מעמד – מחד מדובר על צעד מבורך וחשוב ומאידך מניסיון העבר לרשויות לוקח הרבה זמן עד שהם מקבלים החלטות נמתין לקבל הודעה רשמית מהם ונעדכנכם.

כעת אנו מחכים להכרעה ביחס לתביעה השנייה. אנו סבורים כי הסיכוי שהיא תימחק גבוה בהינתן שהתביעה שלנו מקיפה ואיכותית יותר ומייצגת נאמנה ובצורה מדויקת את הנפגעים, וכן לאור העובדה כי לאחר צירוף התובע הראשון הרי שגם מדובר בתביעה הראשונה שהוגשה.

 

הדיון להכרעה בסוגיה זו נקבע ליום 31.1.18 אצל כבוד השופטת גאולה לוין בבית המשפט המחוזי בבאר שבע בשעה 13:00.

נשמח אם תוכלו להופיע לדיון ואנו נשלח תזכורת נוספת בתחילת השבוע. קיימת חשיבות לכך שנראה נוכחות של מספר תובעים משמעותי.

 

לאחר ההחלטה בדיון יהיה על רותם אמפרט, כי"ל והדירקטורים להגיש את תשובתם. לפי התקנות, לשם כך יינתנו להם לפחות שלשה חודשים.

נציין כי כחלק מניהול ההליכים בתיק, אנו פועלים לאיסוף מידע בנושאים הנוגעים לתביעה. לשם כך הגשנו בקשות חופש מידע כנגד הרשויות השונות (המשרד להגנת הסביבה, רשות המים המועצה ועוד). עד כה, חלק מהרשויות מסרו לידינו מידע ואנו פועלים להשגת היתר.

ככל שלא נקבל את המידע הדרוש, נשקול להגיש עתירות חופש מידע על מנת לקבלו.

 

בנוסף, בערב הדיון בוועדה המקומית לגבי בקשה של רותם אמפרט לקבל היתר שימוש בבריכה נוספת, הוצאנו מכתב דחוף שדורש מהועדה שלא לתת את ההיתר. לצערנו הועדה אישרה את ההיתר תוך הכנסת תנאים . עמותת אדם טבע ודין הגישה ערר על כך ואנו מצויים עמם בקשר כדי לנסות לבטל את רוע הגזירה.

 

גיוס כספים לניהול ההליך והמאבק

עד כה הוצאו כ- 10,000 ₪ בתשלום למומחים ובשליחויות הדפסות ומסירת התביעה לנתבעות השונות. כתובעים בתביעה וכתומכים נבקש מכל מי שיכול לשאת תרומה של בין 500 ₪ ל2,500 ₪ לבצע העברה בנקאית לחשבון הנאמנות שאנו מנהלים. קיימת חשיבות רבה לגיוס הכספים שכן לחלק מהמומחים טרם שולמו כספים (חלקם הסכימו לפעול לעת עתה בהתנדבות) וחשוב לנו לגייס את הכספים בשבועות הקרובים.

את הכספים יש להעביר לחשבון 341743 סניף 783 בנק הפועלים ע"ש עו"ד אסף פינק בנאמנות – תועבר קבלה על תשלום וינוהל רישום מסודר.

המייל נשלח אליכם התובעים ולכל מי שמילא טופס והביע התעניינות לתמוך בתביעה נשמח מאוד אם תוכלו להעביר אותו למכרים נוספים ותושבי האיזור על מנת שירתמו.

ניתן גם לשלוח המחאה ל-: עו"ד אסף פינק דרך חברון 101 ירושלים.

נודה גם אם תוכלו להעביר פניה זו לגורמים נוספים.

בברכת חורף גשום,

חיה, אסף אוהד וחגי

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *